Olejek Peppermint

Szeroko zakrojone badania w ostatnich latach potwierdziły zasadność używania mięty pieprzowej, a dzięki swoim fantastycznym korzyściom olejek Peppermint stał się niezwykle istotny dla każdej osoby dbającej o zdrowie. Historyczne zastosowania i badania przeprowadzone na olejku z mięty pieprzowej doprowadziły do ​​wniosku, że mięta pieprzowa jest jedną z najbardziej naturalnie korzystnych roślin na świecie.

Olejek eteryczny z mięty pieprzowej ma tak wiele zastosowań, że nic dziwnego, iż stanowi podstawę wśród terapeutyków w wielu gabinetach lekarskich.
.


.

.
Peppermint harmonizuje cały układ pokarmowy: działa przeciw wzdęciom, pozytywnie wpływa na trawienie, pracę jelit, wątroby i woreczka żółciowego oraz funkcjonowanie nerek, dróg moczowych i prostaty. Męta pieprzowa pomaga również w usuwaniu zatorów, bólów głowy – radzi sobie również z objawami PMS.

Olejek z mięty pieprzowej ma właściwości przeciwwirusowe, przeciwdrobnoustrojowe, przeciwgrzybicze, przeciwutleniające, przeciwbólowe, radioprotekcyjne i świetnie działa przeciw owadom.

Ważne jest, aby pamiętać, że olejek miętowy jest znacznie bardziej skoncentrowany niż inne olejki eteryczne. Miejscowe stosowanie oleju z mięty pieprzowej jest ogólnie bezpieczne, chociaż konieczne jest rozcieńczenie olejem nośnym, takim jak olej migdałowy, oliwa z oliwek lub jojoba. Zaleca się, by przed użyciem olejku, zwłaszcza u osób mających wrażliwą skórę zrobić test uczuleniowy. Ważniejsze jest to, że nie zaleca się używania go na małych dzieciach.

Olejek Peppermint  pochodzi z liści indyjskiej odmiany rośliny Mentha pipertita. Jest często stosowany w przypadku problemów żołądkowych, bólów mięśni i bólów głowy.

 Imponująco długa historia mięty pieprzowej często nadaje mu prestiżowy tytuł najstarszego leku na świecie. Zawiera liczne minerały i składniki odżywcze w tym mangan, żelazo, magnez, wapń, kwas foliowy, potas i miedź. Zawiera również kwasy tłuszczowe omega-3, witaminę A i witaminę C.

W przeciwieństwie do wielu innych ziół i olejków eterycznych liczne korzyści zdrowotne związane z olejem z mięty pieprzowej zostały zbadane i udowodnione naukowo. W rezultacie olejek z mięty pieprzowej przepisywany jest przez lekarzy medycyny akademickiej i alternatywnej.

Olejek miętowy jest często stosowany dla podtrzymania zdrowia. Badania wykazały, że aromaterapia z użyciem olejku Peppermint jest skuteczna w łagodzeniu lęku, bólu i wymiotów. Wykazano, że aromat mięty pieprzowej poprawia pamięć i podnosi czujność.

UWAGA!
Nie należy aplikować nierozrzedzonego olejku na skórę! Chronić okolice oczu. Nie należy używać w okresie pierwszych 4 miesiącach ciąży, w okresie karmienia piersią i u dzieci poniżej 5 lat. Należy unikać w przypadku chorób serca, gorączki i epilepsji. Nie należy łączyć z lekami homeopatycznymi.

.

.

.

.

Strona peppermintoil.pl ma charakter informacyjno-edukacyjny, a nie reklamowy. Nie służy do stawiania diagnozy ani leczenia i tym samym nie może zastąpić lekarza. 
W sprawie stosowania olejków zasięgnij opinii od specjalisty z tej dziedziny.

Przy wyborze i używaniu olejków eterycznych należy przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa. Pamiętaj, że aromaterapia nie powinna być używana jako substytut właściwego leczenia. Olejków nie należy stosować doustnie. Nie stosować nierozcieńczonego olejku bezpośrednio na skórę. Chronić przed dziećmi.